PCG stoort zich aan onfatsoenlijke reclame

Geplaatst op de site www.ditiswijk.nl

Wijk bij Duurstede, 22 oktober 2012. De PCG stoort zich aan aanstootgevende reclames in bushokjes in de gemeente en stelt hierover schriftelijke vragen aan de gemeenteraad. Partijleider Hans Marchal vraagt zich af wie er verantwoordelijk is voor de reclameposters, of hiervoor regels zijn en of het college maatregelen neemt om de aanstootgevende posters te verwijderen.

Misleidend en aanstootgevend

Marchal: ‘Reclame is ook in onze Wijkse samenleving niet meer weg te denken. Op zich is hier niets mis mee… Er zijn soorten reclame waar wel het een en ander over te zeggen is. Denk maar aan misleidende reclame en aanstootgevende reclame! Bij aanstootgevende reclame worden zedelijkheidsnormen en fatsoensnormen overschreden.’

Geestelijke milieuvervuiling

‘Afgelopen week ben ik door enkele mensen benaderd die in onze gemeente zijn geconfronteerd met aanstootgevende reclame’, vervolgt Marchal. Ik kreeg een foto doorgestuurd en ik heb de reclame-uiting ook zelf gezien. Op bushokjes langs onder andere de Hordenweg en Romeinenbaan zijn posters te ‘bewonderen’ van een schaars geklede dame die reclame maakt voor de voordeligste lingerie en sextoys. Naar mijn bescheiden mening wordt hier inderdaad een grens overschreden. De reclame is vrouwonwaardig en verlaagt de vrouw tot een ‘lustobject’. Ik kan niet begrijpen dat in een tijd waar het gaat over milieu en duurzaamheid, er zo weinig aandacht is voor de geestelijke milieuvervuiling.’

Moraalridder

‘Dergelijke reclame veronderstelt dat haar boodschap ‘normaal’ is. Ik wordt echter liever een ‘moraalridder’ genoemd, dan zulke reclame normaal te vinden. De PCG roept het college op dergelijke reclame-uitingen te weren en te voorkomen dat in de toekomst opnieuw zulk soort reclame-uitingen te zien zijn, die als aanstootgevend kunnen worden ervaren’, besluit Marchal.

0 antwoorden

Laat een reactie achter

Wilt u zich mengen in de discussie?
Voel u niet bezwaard om bij te dragen!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.